Home Bota Polici tërheq zvarrë të arrestuarin (VIDEO)

Polici tërheq zvarrë të arrestuarin (VIDEO)

1
0

Një video tronditëse tregon një oficer policie në Minesota duke tërhequr një burrë nga kyçet e dorës në një korridor poshtë 27 metra dhe duke i shkaktuar atij një goditje në derën prej çeliku.

Incidenti gjatë arrestimit është kapur nga kamera e trupit e një oficeri tjetër, në maj të vitit të kaluar në Duluth.Zyrtari Adam Huot ishte pezulluar pa të drejtë pagese për përdorimin e tepruar të forcës gjatë një arrestimi.

Departamenti i Policisë Duluth lëshoi videon për publikun të premten e kësaj jave.

Huot dhe një oficer tjetër u thirrën pas një shqetësimi në qendër të qytetit nga dy burra të dehur.

Oficerët kërkuan që burrat të largoheshin, të cilën ata e bënë.

Megjithatë, rreth 25 minuta më vonë oficerët morën një thirrje tjetër në të njëjtin vend duke u ankuar për dy burra të dehur.

Zyrtarët thanë se shkuan përsëri dhe njëri prej tyre filloi të bërtiste dhe ‘kërkoi të arrestohej’.

Previous articleZgjedhjet në Meksikë/ López Obrador drejt fitimit të presidencës
Next articleLegjenda e mallkimit të vikingëve dhe sëmundja e sklerozës