Home Shëndeti Si largohet alergjia në mënyrë natyrale?

Si largohet alergjia në mënyrë natyrale?

2
0

Shkaktohet nga një reaksion alergjik ndaj polenit të bimëve, qimeve të kafshëve, merimangave, pluhurit etj.

Megjithëse ka njerëz të listuar në mënyrë mjekësore se ata janë gjithmonë alergjikë, të tjerë ndodhin në një sezon të caktuar dhe më shpesh në pranverë dhe vjeshtë.

Simptomat më të zakonshme janë teshtitja, ngacmime në hundë dhe fyt, dhimbje koke, mungesë e apetitit, por të gjitha këto mund të parandalohen përmes hapave vijues dhe atë në mënyrë natyrale, transmeton ksp.

Kufizoni kalimin e kohës në natyrë,

Merrni barna kundër alergjisë,

Përdorni lakër në dietë,

Pini çaj të gjelbër.

Previous articleChris Bosh mund t’i bashkohet LeBron Jamesit te Lakers
Next articleLow do të vazhdojë të jetë trajner i Gjermanisë edhe pas dështimit në ‘Rusia 2018’