Një sulm me thikë ka ndodhur në një autobus në qytetin Luebek

Mësohet se 12 persona kanë mbetur të plagosur nga ky sulm, që dyshohet se është terrorist.Policia ka konfirmuar sulmin dhe është shprehur se po bëhet një operacion i madh.

Sipas mediave lokale, një ujku i vetmuar sulmoi pasagjerët me një thikë.

‘Udhëtarët u hodhën nga autobusi duke bërtitur. Ishte e tmerrshme’, tha për Lukbecker Nachrichten (LN) një dëshmitar okular i quajtur Lothar, i cili jeton pranë vendit ku ndodhi ngjarja.Image