Home Bota Tifozët brazilianë sulmojnë autobusin e lojtarëve pas eliminimit nga Botërori (VIDEO)

Tifozët brazilianë sulmojnë autobusin e lojtarëve pas eliminimit nga Botërori (VIDEO)

6
0

Brazili u eliminua nga Belgjika në çerekfinalet e Botërorit pasi u mund me rezultatin 2-1, ndërsa ‘seleçao’ shpërdoroi dhe shumë raste sidomos në pjesën e dytë.

Zhgënjimi është i madh tek brazilianët pasi në ekipin e tyre luajnë yje të futbollit botëror dhe pritshmëritë kanë qenë të mëdha.

Këtë pakënaqësi tifozët e kanë shprehur kundër futbollistëve të kombëtares duke sulmuar autobusin e tyre menjëherë pasi u kthyen nga Rusia.

Ata kanë gjuajtur me vezë, por nuk kanë munguar dhe sendet e forta.

Previous articlePerformancat e Rusisë në Botëror kanë ngritur dyshime për doping
Next articleSë paku 5 mijë të diplomuar çdo vit në Kosovë, por pak arrijnë të gjejnë një punë falë asaj diplome