Home Bota Ukraina nuk do ta njohë Kosovën

Ukraina nuk do ta njohë Kosovën

2
0

Presidenti ukrainas Petro Poroshenko tha sot në Beograd se Ukraina me vendosmëri respekton dhe respekton integritetin territorial të Serbisë, dhe se nuk e ka njohur Kosovën dhe se zgjidhja për këtë çështje duhet të gjendet përmes një kompromisi, duke respektuar interesat e Beogradit zyrtar.

“Dua të bëj të qartë se respektojmë integritetin territorial të Serbisë. Ne nuk e kemi njohur Kosovën dhe ne marrim qëndrimin për të kërkuar një zgjidhje për këtë problem përmes një kompromisi, duke respektuar interesat e Serbisë”, tha Poroshenko në një konferencë shtypi me presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Previous articleKujdes! Ky është gabimi më i madh që bëjnë njerëzit që mbyten në det
Next articlePopulli ‘Hunza’ nuk sëmuren kurrë, nuk kanë kancer dhe jetojnë shumë gjatë – ja pse