Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i freskët. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, sidomos në pjesën perëndimore të vendit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 14 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 22 deri 35 gradë celcius.

Edhe nesër moti pritet të jetë me diell, ndërsa gjatë ditëve në vijim pritet përmirësim i tij.

Artikulli paraprakMjekët japin alarmin: Shmangni ushqimin në fast food, është “vrasës i heshtur” i shëndetit të konsumatorëve
Artikulli tjetërHarroni shpesh atë që doni të thoni? Ja arsyeja pse ndodh