Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në fb një video dhe një mesazh për sjelljen e policiëve serbë në një kalim kufitar:

Lexoni mesazhin shikoni videon e te riut dixhital! sb

Zoti Berisha, ja sesi 24 te rinj nga mosha 18-25vjec ikin nga Shqiperia me vetem nje furgon. Shikoni dhe sesi na trajton policia serbe duke na kontrolluar imtesisht ne te ftohte dhe degjeneruar ne syte e njerzve.

Pasi dolem ne rregull perseri na kerkuan dhe na moren para.

Edi Rama ka hedhur helmin me te keq ne vendin tone saqe zor te gjejme shpetim.