Presidenti rus Vladimir Putin tha të enjten se ndoshta do të duhej të martohej përsëri, por nuk preferoi të japë detaje se cila mund të jetë zonja e parë e re e Rusisë.

Putini, 66 vjeç, i cili me zell mbron privatësinë e tij dhe atë të rrethit të afërt familjar, iu përgjigj një pyetjeje të paraqitur nga një gazetar në konferencën e tij vjetore për shtyp, e cila u përqendrua kryesisht në marrëdhëniet ndërkombëtare dhe gjendjen e ekonomisë.

Kur Putin me ish-gruan priste çiftin presidencial Bush

“Si një person i respektuar, unë do të duhet ta bëj këtë në një moment”, tha Putini, duke buzëqeshur. Putini ishte i martuar me Lyudmila Putin nga viti 1983 deri në vitin 2013, kur edhe njoftuan divorcin.

Bijat e tyre, Katerina dhe Maria, si në fillim të viteve ’30, nuk janë të përfshira në politikë dhe kanë qëndruar në mënyrë të vendosur në qendër të vëmendjes.
Që kur ai u divorcua me gruan e tij Lyudmila, thashethemet kanë qenë të shumta rreth jetës personale të Putinit.

Një raport i gazetës ruse tha se ishte në një marrëdhënie me Alina Kabaeva, një ish-gjimnaste olimpike, edhe pse Putin e hodhi poshtë pohimin. Reuters raportoi në 2016 se një biznesmen me lidhje me shokët e Putinit kishte transferuar pronësinë e pronave tek motra dhe gjyshja e Alina Kabaevës./Top Channel

Artikulli paraprakLëvizja Antibixhoz sot në protestë për t’i larguar kazinotë nga Tetova
Artikulli tjetërAlarm në Pirok, dikush ka hedhur… (FOTO+VIDEO)