Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar të gjithë qytetarët për Vitin e Ri 2019:

“Ju uroj nga zemra Gëzuar Vitin e Ri 2019! Le të nisim bashkë këtë vit të ri plot me shpresë dhe optimizëm se ditë më të mira për familjen tonë të madhe kemi përpara!”

Ja postimit i plotë:

Të dashur bashkëqytetarë, ju uroj nga zemra Gëzuar Vitin e Ri 2019! Le të nisim bashkë këtë vit të ri plot me shpresë dhe optimizëm se ditë më të mira për familjen tonë të madhe kemi përpara! Zoti ju bekoftë ju dhe familjet tuaja!