Dasma përshkruhet gjithnjë si një nga emocionet më të mëdha për çdo çift. E tillë duket se ka qenë edhe për moderatorët Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska.

Ajo ishte sot e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” nga ku i nxorri “të palarat” bashkëshortit të saj. Moderatorja tregoi se Ermali u fsheh poshtë tavolinës dhe ka qarë natën e dasmës.

Ermal Mamaqi: Po dasma si ishte, jeni kënaqur? Kan kaluar 8 vite…

Amarda Toska: Më duken shumë më tepër… Në dasmë mirë, nuk mbaj mend shumë gjëra të them të drejtën. Turp është ta them po nuk e kam parë videon e dasmës tonë…

Ermal Mamaqi: Si se ke parë videon e dasmës?

Amarda Toska: Jo se kam parë, kurrë… Pse e ke parë ti?

Ermal Mamaqi: Çpunë ke ti me mua, unë po të pyes ty… Që ta dini ju ne nuk e kemi parë. Është një gjë që e kemi vendosur të dy, Nisëm ta shohim të dy por na kapi një e qarë dhe vendosëm ta shohim pas 10 vitesh.

Amarda Toska: Ne mendonim se ishim ambioentuar me kamerat, por dasma ishte komplet gjë tjetër. Dasma e vërtetë është celebrimi, kisha emocione, qava pak. Të gjitha fotot i kam kështu si e traumatizuar.

Ermal Mamaqi: E mbaj mend…

Amarda Toska: Një ditë më pas i kishe ti ato emocione. Ditën e nesërme që ishte dasma, të qarë që ka bërë Ermal Mamaqi në dasmë…

Ermal Mamaqi: Sa turp më vjen tani…

Amarda Toska: Ishte gjithë ai emocion. Ishte shumë bukur.

Ermal Mamaqi: Po shumë bukur, unë s’po gjeja mbulesë tavoline të fshihesha. Më kapën ca lot. Kam qarë si idiot./tvklan.al