Emri i saj në Shqipëri nuk është shumë i njohur, por në SHBA dhe disa në disa shtete europiane, Ava Max po korr sukses me këngët e saj.

23-vjeçarja nga Shqipëria, prej javësh renditet e para në te gjithë Europën dhe tashmë pozicionohet në krye të listave edhe në SHBA.

Sipas Billboard, shitjet e këngëve të saj kanë qenë masive, duke u bërë shqiptarja e tretë që arrin këtë sukses, pas Dua Lipës dhe Rita Orës.