Home Sport “Diego Maradona”, dokumentar për legjendën e futbollit (Video)

“Diego Maradona”, dokumentar për legjendën e futbollit (Video)

2
0

“Diego Maradona” është dokumentari i ri me regjisor Asif Kapadia, ku është shpërndarë online edhe video e parë. Ky projekt, i cili do të prezantohet jashtë garës në Festivalin e Cannes, është realizuar duke shfrytëzuar rreth 500 orë materiale të papublikuara nga arkivi personal i kampionit argjentinas. Dokumentari do të tregojë historinë e Diego Armando Maradona-s gjatë kohës kur luante për Napolin në vitet ’80.

Previous article“Diego Maradona”, dokumentar për legjendën e futbollit (Video)
Next articleSHFUQIZOHET PËRKOHËSISHT PARABURGIMI PËR PRONARIN DHE SHOFERIN E “DURMO TOURSIT”