Home Shqipëria Mediat botërore-Sot Tirana ishte kryeqyteti i Ballkanit

Mediat botërore-Sot Tirana ishte kryeqyteti i Ballkanit

4
0

Tirana është kthyer mbrëmjen e sotme në epiqendër të medieve botërore. Nga vendet fqinje e deri në SHBA, mediat kanë raportuar se Tirana sot është kthyer në kryeqytetin e Ballkanit.

Sipas medieve botërore, Tirana sot është kthyer në epiqendër të zhvillimeve në arenën ndërkombëtare.

Pjesëmarrja masive e qytetarëve në protestë dhe më pas dhuna e ushtruar nga policia ndaj protestuesve ka bërë që të sfumohen protestat që kanë ndodhur në vendet e rajonit si në Mal të Zi dhe Serbi.

E gjithë vëmendja e medieve ndërkombëtare është kthyer nga Tirana.

Previous articleHarry Bajraktari dhe Mark Gjonaj: Votoni Rekën për President (video)
Next articleMediat botërore-Sot Tirana ishte kryeqyteti i Ballkanit