Në këtë sezon veror trend janë edhe dasmat, ku harxhohen mijëra euro.

Një familjare mestare për një dasëm harxhon rreth 10 mijë euro, pork a nga ato familje që harxhojnë edhe qindra mijëra euro, duke plotësuar të gjitha lukset dhe surprizat për ahengun e tyre familjar. Së fundi një familje strugane ka derdhur mbi 100 mijë euro për një dasëm dhe se këtë e ahengun e tyre e kanë promovuar edhe në rrjetet sociale.

Paratë më të mëdha harxhohen nga diaspora, pasi që kryesisht ata në këtë periudhë caktojnë datat e dasmave. Lidhur me dasmat ndiqeni një kronikë të TV Alsat-M.

Artikulli paraprakZbulohet diagnoza mjekësore e Katica Janevës, deputeti opozitar zbardh raportin (DOKUMENT)
Artikulli tjetërA bënte Enveri çfarë i thonte Nexhmija? E zbulon mjeku personal i diktatorit