Jemi në ditët e fundit të kësaj dekade dhe po bëhen shumë bilance sa i përket statistikave dhe ngjarjeve që dhuroi kjo dekadë.

Përveç statistikave, “France Football” ka publikuar së fundmi edhe formacionin më të mirë të 10 viteve të fundit.

Sipas prestigjiozes franceze, në portë është një ikonë si Iker Casillas.

Në mbrojtje rreshtohen Lahm, Van Dijk dhe dyshja e Realit, Marcelo-Sergio Ramos.

Mesfusha është e mbuluar nga klasi! Xavi-Iniesta-Modric! Padyshim tre ndër mesfushorët më të mirë të viteve të fundit.

Në sulm nuk ka diskutime për Cristiano Ronaldon dhe Messin, ndërsa krah tyre bashkohet edhe Neymar.

Kjo është 11-shja më e mirë e dekadës sipas “France Football”.