Një tërmet me magnitudë 4.9 ballë dhe thellësi 7 km, me epiqendër 3 kilometër në veri të fshatit Bubq, është regjistruar pak minuta më parë.

Lëkundjet e forta kanë shkaktuar panik tek qytetarët. Edhe në studion e “Opinion”, lëkundjet kanë frikësuar të ftuarit.

Ja si kanë reaguar ata në sekondat e tërmetit. / tvklan.al