Home Opinione Pse dreqin vini ju emigrantë kur i flisni njëri-tjetrit në greqisht apo...

Pse dreqin vini ju emigrantë kur i flisni njëri-tjetrit në greqisht apo italisht?

4
0

Nga Ilir Metaj

Ju te dashur emigrante, qe edhe ato pak dite qe rrini per pushime ne Shqiperi, i flisni njeri-tjetrit ne greqisht apo italisht…pse dreqin vini?!

Nuk besoj se u sjell dashuria apo malli per vendin e njerezit.

Nuk keni mall per vendin: persa keni turp per origjinen!

Nuk keni mall per njerezit: persa u neverisni gjuhen !

Per fat te keq, ju vini vetem te shfryni frustrimin qe u ka deformuar karakterin!

Dhe zgjidhni ta shfryni,mbi vendin tuaj,njerezit tuaj,gjuhen tuaj!

Shfryni neveri!

Por nuk u japim neveri. Ajo qe mund t’u japim eshte vetem keqardhje.

Per te gjithe ne!

Previous articleFotot: “Aromë lufte”, 3000 ushtarë amerikanë dërgohen në Lindjen e Mesme. Nisen edhe dy luftanije britanike
Next articleAgron Tufa i shkruan Ramës: Unë u përballa me qentë e diktaturës, ti duhej t’i bëje zap

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here