Home Showbiz Profesori e ironizoi për minifundin, studentja i heq të gjitha në mes...

Profesori e ironizoi për minifundin, studentja i heq të gjitha në mes të klasës (FOTO)

6
0

Një studente është zhveshur dhe ka qëndruar me të brendshme gjatë kohës që po prezantonte temën e saj të diplomimit. E gjitha kjo ndodhi si shenjë proteste ndaj komenteve të profesorit, i cili e ironizoi në lidhje me minifundin, që sipas tij ishte shumë i shkurtër.

Letitia Chai, e sapodiplomuar në Universitetin e Cornell në Ithaca të New York-ut, u filmua nga miqtë e saj dhe u transmetua live në “Facebook” gjatë momentit të zhveshjes. Letitia pretendon se këtë veprim e bëri “kundër besimeve shtypëse ndaj femrave dhe diskriminimit”.

Studentja u shpreh se profesori i kishte thënë se veshja e saj, eksitonte meshkujt.

“Nuk dija si të vazhdoja, prandaj u zhvesha për t’u përgjigjur”, shkroi ajo në një postim në Facebook.

Previous articleEpidemia që po rrezikon botën: Ja ç’ndodh kur merr infeksion nga koronavirusi
Next articleRrjedh inçizimi nga paneli në Munih: Kurti goditi Ramën, Thaçin, Vuçiqin për minishengenin dhe ndryshimin e kufijve (VIDEO)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here