Tre muaj, saktësisht 95 ditë, qëndroi në terapi intensive një pacient i prekur me koronavirus në Brescia të Italisë.

Në një moment tejet të vështirëm kur të infektuarit i kishin mungua prej 3 muajsh të afërmit, mjekët marrin vendimin. Ata lejojnë bashkëshorten ta takonte atë. Një takim, i cili duket se i dha forca këtij personi për të mposhtur virusin që u ka marrë jetën mbi 650 mijë personave deri tani në botë.

Siç raportohet nga “Giornale di Brescia”, ky pacient, të cilit nuk i bëhet publik emri dhe mosha, kishte qëndruar për një kohë të gjatë në respiratorë dhe nuk arrinte të përmirësohej. Më pas, vizita e bashkëshortes dhe gjithçka ndryshoi për mirë.

Artikulli paraprakTherje me thikë në qendër të Pejës
Artikulli tjetërShek Hallaçi: Pse Ali Baba me dyzet hajdutët e tij blenë “fitore” duke kriminalizuar votën shqiptare!!