Këngëtari Mahmut Ferati jep dy lajme të trishta nga Tetova

NË PËRKUJTIM ...Iku në amshim edhe një rapsod nga Tetova, Xhemal Ukshini. ...Xhema ishte mik dhe kolegë i respektuar i familjes tonë. Për shumë vite ishin...

Koronavirusi, biologu Ruka: Kemi rritje me 29% të të sëmurëve, pritet përkeqësim

0
Numri i të prekurve nga koronavirusi do të rritet akoma më shumë në Shqipëri. I këtij mendimi është biologu Ethem Ruka, i cili reagoi pas...

Tronditet Maqedonia, 9 të vdekur dhe 162 të infektuar në 24 orët e fundit

0
Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar 162 raste të reja me koronavirus nga gjithsej 778 testime të realizuara. Ndërkohë, Ministria e...

Përmbytet Berati nga shiu, breshëri shkatërron të mbjellat në Librazhd (VIDEO)

0
Reshjet e shumta gjatë ditës së sotme kanë shkaktuar përmbytje në qytetin e Beratit. Reshjet kanë zgjatur për rreth një orë duke sjellë përmbytje...

Covid-19/ 125 raste të reja dhe 7 viktima gjatë 24 orëve të fundit në...

0
Janë regjistruar 125 raste të reja me Covid-19 nga gjithsej 1019 teste të realizuara në 24 e fundit. Rastet e reja janë: 89 nga Shkupi,...

Elvira Dones e zhgënjyer me Ramën: Erdhën në pushtet si qeveria e Rilindjes, sot...

0
Shkrimtarja Elvira Dones, një mbështetëse e Edi Ramës në opozitës, shprehet e zhgënjyer me qeverisjen e këtij të fundit. “Erdhën në pushtet si shpresa e...

Nga Argjentina në Lezhë, prifti që 9 vjet më parë zgjodhi të jetojë në...

0
Ka nëntë vite që ndodhet në Shqipëri, vendi ku ai ndjehet si në shtëpinë e tij. Një prift nga Argjentina, i cili ka afro...

Universitetet nisin mësimin online (VIDEO)

0
Pas shkollave 9-vjeçare dhe atyre të mesme, mësimet dhe leksionet do të jepen “online: dhe për universitetet. I pari që e nisi këtë metodë është...

“Po largohen të rinjtë, Shqipëria pa fuqi punëtore”

0
Ish- drejtuesja e INSTAT, Ines Nurja thotë se shifrat e largimeve të shqiptarëve jashtë vendit vijojnë të mbeten të larta. E ftuar në emisionin Përballë...

Tkurret popullsia në Kosovë

0
Shkalla e lartë e emigrimit të qytetarëve jashtë vendit dhe rënia e lindshmërisë kanë ndikuar në tkurrjen e popullsisë në Kosovë. Të dhënat zyrtare ndër...
27,567FansaPëlqeje
1,311NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit