Jo vetëm Shqipëria e Maqedonia e Veriut, po zbrazet edhe Kosova. 30 mijë persona...

0
Numri i kosovarëve që po e braktisin Kosovën nuk ka shënuar rënie. Madje, krahasuar me vitin 2017 pothuajse është trefishuar. Sipas të dhënave të...

Presidenca njofton zyrtarisht për takimin mes Thaçit e Kurtit, mediat mund të marrin veç...

0
Departamenti i Informacionit dhe Komunikimit me Publikun nga presidenca e Kosovës kanë njoftuar për takimin e sotëm që do të ketë Presidenti i vendit,...

VIDEO e 1998/ Shikoni Albin Kurtin si Bob Marley: Nuk do kap kurrë një...

0
Në fillim të viteve “90, kreu i “Vetëvendosje” Albin Kurti ka qenë anëtar i Këshillit Organizativ të Protestave Paqësore studentore që kërkonin lirimin e...

ANALIZA: Vendnumërimi diplomatik i Kosovës për ç’njohjet

0
Kosova nuk ka marrë asnjë njohje të re gjatë vitit 2019 dhe për më shumë është ballafaquar me diplomacinë agresive të shtetit të Serbisë, autoritetet e të cilit...

Deputeti i Vetëvendosje i përgjigjet Ramës: Në Kosovë nuk do të këtë qeveri të...

0
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili ka kritikuar liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe...

Kurti: S’ka Qeveri këtë vit, LDK refuzoi Kryeparlamentarin

0
Albin Kurti ka konfirmuar se këtë vit nuk do të ketë Qeveri të re. Ka thënë se në janar do të ndodhë pajtimi me...

Vetëvendosje mbledh Këshillin e Përgjithshëm

0
Lëvizja Vetëvendosje nesër do të mbajë mbledhjen e 39 të Këshillit të Përgjithshëm të saj. Nëpërmjet një njoftimi për media, bëhet e ditur se mbledhja...

Thaçi thërret Kurtin në Presidencë, 15 ditë kohë për Qeverinë

0
Albin Kurti do të mbërrijë sot në Presidencë, në orën 13:30, për të marrë mandatin zyrtar nga Hashim Thaçi për formimin e Qeverisë së...

Flet Albin Kurti/Tym i zi nga LDK dhe VV, s’ka marrëveshje (VIDEO)

0
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka njoftuar se kanë dështuar negociatat me partinë e Isa Mustafës për koalicionin, e që nesër në Kuvend...

E akuzojnë për vjedhje energjie, por kosovari ka 17 vite që ka vdekur

0
Prokuroria Themelore në Pejë, pasi pa se ishte ngritur akuza ndaj personit të gabuar, ka hequr dorë nga ndjekja penale edhe ndaj të akuzuarit...
27,567FansaPëlqeje
1,311NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit