ANALIZA: Sfidat e Maqedonisë së Veriut në vitin 2020

0
Viti 2020 do të jetë vit i zgjedhjeve, i betejave të fuqishme ndërmjet partive politike pas një viti përplot me turbulenca në skenën politike,...

Ligjet që hyjnë në fuqi nga 1 janari në Maqedoninë e Veriut

0
Viti i Ri 2020 në Maqedoninë e Veriut sjellë edhe disa ligje të reja që prej 1 janarit hyjnë në fuqi. Janë...

EDHE 30 DITË PARABURGIM PËR BOKI 13 DHE ZOKI KIÇEEC

0
Bojan Jovanoski dhe Zoran Milevski- Kiçeec, të dyshuar në rastin “Zhvatja”, mbeten në paraburgim në burgun e Shutkës. “Këshilli gjyqësor pranë Gjykatës Penale- Shkup, duke...

SKANDALI FINANCIAR ME POSTAT E MAQEDONISË, JANË HARXHUAR MBI 300 MIJË EURO PËR LETRA...

0
Postat e Maqedonisë vetëm për muajin prill kanë harxhuar 288 mijë e 668 euro. Kështu tregojnë informacionet e furnizimeve publike. Vetëm për muajin prill...

U këput litari u mbush zullumi

0
ERDHI DITA Shpëtim Pollozhani U këput litari u mbush zullumi. Nesër në Tetovë në ora 16.00 fillon protesta e madhe e njerëzve që e ndiejnë veten të...

Analistët: Përgjimet e vitit 2015 ulën BDI-në në 10 deputetë, në zgjedhjet e ardhshme,...

0
Anketa më e re që sot u publikua në opinionin publik e realizuar nga M-PROSPEKT tregon se në kampin politik shqiptarë Aleanca për Shqiptarët...

Operacion policor në Shkup

0
Ish ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski, i cili është në parabu*rgim shtëpiak, avokati shtetërorë për Qytetin e Shkupit, rreth 5 të punësuar...

Vëllau i El Chekës flet për Lajm.Tv: Kemi përkrahje të madhe ndërkombëtare (Video)

0
Blerim Ahmedi, vëlla i Sheqerim Ahmedit i njohur si El Cheka, apelon te gjithë qytetarët që masovikisht të përkrahin protestën e radhës të paralajmëruar...

Hungaria nuk e jep Nikolla Gruevskin (VIDEO)

0
Gjy*kata e Budapestit ka refu*zuar kërkesën e Ministrisë së drejtë*sisë për eks*tradimin e azi*lantit Nikolla Gruevski. Ai aku*zohet për organizimin e su*lmit të përgj*akshëm...

Gruevski me syze dhe kapelë dërgohet para togave të zeza në Budapest, çka do...

0
Gjyk*ata në Hungari do të vendos për ekst*radimin e ish kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski, i cili u arr*atis në Budapest, në nëntor të vitit...
26,811FansaPëlqeje
1,353NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit