Covid-19/ 125 raste të reja dhe 7 viktima gjatë 24 orëve të fundit në...

Janë regjistruar 125 raste të reja me Covid-19 nga gjithsej 1019 teste të realizuara në 24 e fundit. Rastet e reja janë: 89 nga Shkupi,...

ANALIZA: Sfidat e Maqedonisë së Veriut në vitin 2020

Viti 2020 do të jetë vit i zgjedhjeve, i betejave të fuqishme ndërmjet partive politike pas një viti përplot me turbulenca në skenën politike,...

Ligjet që hyjnë në fuqi nga 1 janari në Maqedoninë e Veriut

Viti i Ri 2020 në Maqedoninë e Veriut sjellë edhe disa ligje të reja që prej 1 janarit hyjnë në fuqi. Janë kryesisht ligje...

Qeveria teknike, takohen të shtunën Zaev, Mickovski e Ahmeti

Të shtunën takohen Zoran Zaev, Hristijan Mickoski dhe Ali Ahmeti. Liderët e tre subjekteve më të mëdha politike do të diskutojnë për Qeverinë teknike...

Taravari: Çlirimi nga BDI do të jetë i njëjtë si çlirimi nga regjimi i...

Mbrëmë sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari i ftuar në emisionin “Çka nuk është e qartë” në Alfa Tv foli për koalicionet...

Dikur idhull i të burgosurve, sot kryeprokurorja qëndron vetë në “birucë”

Katica Janeva katër vite më parë ishte një simbol për drejtësinë në vend dhe rikthimin e besimit të qytetarëve tek institucionet e drejtësisë. Shpresat...

“Zhvatja”, arrestohet Katica Janeva

Prokurorët në Maqedoninë e Veriut kanë kërkuar paraburgim për ish-prokuroren speciale Katica Janeva, pasi kanë fakte se ajo ka keqpërdorur detyrën e saj. Janeva...

“Reket”, Ruskoska fton Katica Janevën për të dëshmuar

Katica Janeva më në fund do të përballet me Villma Ruskoskën. Alsat jozyrtarisht mëson se në adresë të Prokurorisë Speciale deri tek shefja e...

EDHE 30 DITË PARABURGIM PËR BOKI 13 DHE ZOKI KIÇEEC

Bojan Jovanoski dhe Zoran Milevski- Kiçeec, të dyshuar në rastin “Zhvatja”, mbeten në paraburgim në burgun e Shutkës. “Këshilli gjyqësor pranë Gjykatës Penale- Shkup, duke...

(VIDEO) Prokurorja Stefanova pesë orë dëshmoi për rastin “Zhvatja”

Pas zëvendëses së prokurores speciale Elizabeta Josifovska, sot versionin e saj të rastit “Zhvatja” e dha edhe prokurorja e PSP-së Lile Stefanova. Ajo u...
27,567FansaPëlqeje
1,311NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit