Qeveria teknike, takohen të shtunën Zaev, Mickovski e Ahmeti

Të shtunën takohen Zoran Zaev, Hristijan Mickoski dhe Ali Ahmeti. Liderët e tre subjekteve më të mëdha politike do të diskutojnë për Qeverinë teknike...

Taravari: Çlirimi nga BDI do të jetë i njëjtë si çlirimi nga regjimi i...

Mbrëmë sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari i ftuar në emisionin “Çka nuk është e qartë” në Alfa Tv foli për koalicionet...

Dikur idhull i të burgosurve, sot kryeprokurorja qëndron vetë në “birucë”

Katica Janeva katër vite më parë ishte një simbol për drejtësinë në vend dhe rikthimin e besimit të qytetarëve tek institucionet e drejtësisë. Shpresat...

“Zhvatja”, arrestohet Katica Janeva

Prokurorët në Maqedoninë e Veriut kanë kërkuar paraburgim për ish-prokuroren speciale Katica Janeva, pasi kanë fakte se ajo ka keqpërdorur detyrën e saj. Janeva...

“Reket”, Ruskoska fton Katica Janevën për të dëshmuar

Katica Janeva më në fund do të përballet me Villma Ruskoskën. Alsat jozyrtarisht mëson se në adresë të Prokurorisë Speciale deri tek shefja e...

EDHE 30 DITË PARABURGIM PËR BOKI 13 DHE ZOKI KIÇEEC

Bojan Jovanoski dhe Zoran Milevski- Kiçeec, të dyshuar në rastin “Zhvatja”, mbeten në paraburgim në burgun e Shutkës. “Këshilli gjyqësor pranë Gjykatës Penale- Shkup, duke...

(VIDEO) Prokurorja Stefanova pesë orë dëshmoi për rastin “Zhvatja”

Pas zëvendëses së prokurores speciale Elizabeta Josifovska, sot versionin e saj të rastit “Zhvatja” e dha edhe prokurorja e PSP-së Lile Stefanova....

ASH kërkon zbardhjen e dasmës që lidhet me emrin e deputetit të BDI-së

ASH kërkon zbardhjen e dasmës që lidhet me emrin e deputetit të BDI-së Liridona VejseliAugust 10, 2019 “Kaluan disa ditë nga publikimi i lajmit për plagosjen...

Prokurorja speciale Publike ka reaguar ndaj materialeve të reja të publikuara nga e përditshmja italiane “La Verita” sot në mëngjes, ku pretendohet që dëgjohet...

Stefanova: Janeva kërkonte t’i mbyllnim lëndët dhe të dyshuarit të mos shkonin në burg

“Si prokuror i lëndës për rastin “Perandoria”, që tani është në qendër të vëmendjes dhe rreth të cilit po qarkullojnë një numër i madh...

Lajmet e fundit