Kush është “zoti” i dialogut? SHBA dhe BE në ‘garë’ për Kosovën

0
Faza e fundit e dialogut Prishtinë – Beograd, nuk i ka gjetur në qëndrime të njëjta ndërmjetësuesit në bisedime, Bashkimin Evropian dhe Shtetet e...

Ikja masive, 23 mijë shqiptarë kërkuan azil në BE/ Zbardhen shifrat e frikshme të...

0
Dëshira e shqiptarëve për të ikur nuk ndalet. Krahas atyre që po kërkojnë të largohen përmes kontratave të punës, kryesisht në Gjermani, i lartë...

Studentja shqiptare preket nga koronavirusi, postimi prekës i nënës

0
Italia prej pak ditësh është në alarm prej Koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 6 të vdekur dhe mbi 230 të...

Fatos Lubonja flet nga Italia dhe qetëson shqiptarët: Jam mirë me shëndet, s’më ka...

0
Fatos Lubonja ka folur në një lidhje ‘Skype’ nga Italia në rubrikën “Opinion” në News24. Analisti ka qetësuar të...

Tetë testime rezultuan negative, nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

0
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...

“Mbyllur në shtëpi”. Në Lombardi, ku shqiptarët i frikësohen koronavirusit

0
“Jemi mbyllur në shtëpi sepse kemi frikë,” thotë një nënë shqiptare në Itali, e cila normalisht është tepër e frikësuar për veten...

Incidenti/ Thaçi takon gruan e Albin Kurtit, por anashkalon kryeministrin (Video)

0
Raportet e acaruara në mes të kryeministrit Albin Kurti e Hashim Thaçit, presidenti të vendit i ka shfaqur sot edhe në pritjen e dhënë...

Zgjedhjet e parakohshme, shpërndahet Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut

0
Me 108 vota pro, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Nuk votuan 7 deputetët e pavarur të VMRO-DPMNE-së. Me këtë vendim,...

Kurti për REL: Vuçiqi ishte në presion pas asaj që deklarova (VIDEO)

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pjesëmarrjen e përbashkët në një...

Rrjedh inçizimi nga paneli në Munih: Kurti goditi Ramën, Thaçin, Vuçiqin për minishengenin dhe...

0
Dikush ka arritur ta incizojë fjalën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në panelin e mbajtur në Munih, sipas rregullave Chatam House...
26,811FansaPëlqeje
1,353NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit