Gjithçka që duhet të dini rreth zgjedhjeve në Greqi

0
Për herë të gjashtë në vetëm një dekadë dhe për herë të parë që kur vendi përfundoi me sukses programin e paketës së shpëtimit...

Ali Ahmeti a e njeh El Chekën, ja përgjigja e kreut të BDI-së për...

0
Të ashtuquajturat “bomba”, të publikuara nga Sheqerim Ahmeti, i njohur tashmë si El Cheka, vazhdojnë të shpërndahen në internet. Në shumicën prej tyre dëgjohen...

Pas shirave të rrëmbyeshëm, nisin reshjet e dendura të borës në mes të majit...

0
Përveç shiut dhe përmbytjeve në një sërë zonash në Bosnjë dhe Hercegovinë, banorët e Krajinës boshjake, më saktësisht ata pranë Korçanicës u befasuan nga...

Sarandë/ 55-vjeçari bie në lumë, nuk i gjendet trupi

0
Një 55-vjeçar ka rënë në lumin Bistricë, ndërsa trupi i tij nuk është gjetur ende. Policia e Sarandës njofton se ngjarja ka ndodhur pasditen...

Gara për Stambollin, kurdët do të përcaktojnë kryebashkiakun e ri

0
Zgjedhjet lolake në Stamboll do të përsëriten më datë 23 qershor, pas vendimit të Komisionit të Lartë Zgjedhor në javën e shkuar për të...

Stuhi e madhe në Zagreb (VIDEO+FOTO)

0
Era e fuqishme, hove-hove edhe uraganike, po fryn në Zagreb nga e diela në mbrëmje. Në rrugë në të gjitha pjesët e qytetit ka shumë...

TIRANA NJË FUSHË BETEJE/Ja çfarë ndodhi një natë më parë në protestë (VIDEO+FOTO)

0
Nga ora 18:30, deri në orët e para të mëngjesit, Tirana i ngjante një fushë beteje, ku përplasjet mes protestuesve dhe policisë, ishin të...

FOTOT: “Armiqtë-miq” takohen në Tiranë

0
Në Tiranë ka nisur samiti i Brdo-Brijunit i organizuar nga presidenti Ilir Meta, me praninë e lidërve kryesorë të Ballkanit dhe përfaqësues të lartë...

GASHI TREGON PËR ELEMENTET QË KANË NDIKUAR NË PAKËNAQËSINË E SHQIPTARËVE NË ZGJEDHJET

0
Afrim Gashi tha se politikanët duhet të jenë pragmatik dhe t’i ofrojnë qytetarëve atë që sot është reale. “Nuk mundemi të zhvillojmë politika nacionaliste, folklorike...

Liderët e Ballkanit mblidhen në Tiranë, detaje të takimit

0
Tirana do të mbledhë javën tjetër krerët e shteteve ballkanike, në kuadër të Procesit së Brdo-Brijunit. Procesi i Brdo-Brijunit është një nismë rajonale bashkëthemeluar...
26,811FansaPëlqeje
1,353NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit