Zyrtarët amerikanë: Zbulimi rus përhap dizinformim përmes faqeve elektronike në anglisht

0
Shërbimet ruse të zbulimit po përdorin tre faqe interneti në gjuhën angleze për të përhapur dizinformim për pandeminë, në përpjekje për të shfrytëzuar krizën...

Il mio intervento introduttivo nel corso dei lavori della seconda giornata di “Progettiamo il...

0
Il mio intervento introduttivo nel corso dei lavori della seconda giornata di “Progettiamo il Rilancio” “Progettiamo il Rilancio” - seconda giornata: l'intervento introduttivo del Presidente...

President Trump Delivers Remarks at the 2020 United States Military Academy at West Point...

0
President Trump Delivers Remarks at the 2020 United States Military Academy at West Point Graduation https://youtu.be/j85FE68LBHw

VIDEO/ Shpërthimi i kamionit shemb edhe banesat, 10 të vdekur dhe 117 të plagosur

0
Dhjetë njerëz janë vrarë dhe 117 të tjerë u plagosën kur serbatori i një kamioni shpërtheu duke e nxjerrë atë nga autostrada në provincën...

Presidenti Trump: Ushtria amerikane nuk e ka detyrë të ndalë luftërat e pafundme në...

0
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, pas kritikave për planet që të tërheqë trupat e Ushtrisë Amerikane nga Gjermania, u ka...

Shifra më e lartë që nga mesi i prillit, Kina konfirmon edhe 57 raste...

0
Kina ka konfirmuar ditën e sotme 57 raste të reja me koronavirus. Ky është numri më i lartë i rasteve me Covid-19 që vendi...

Pandemia në Itali, numri më i ulët i viktimave nga 7 marsi

0
Italia regjistron sot numrin e viktimave më të ulët nga 7 marsi. Sipas autoriteteve fqinje, viktimat nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit kanë qenë...

SHBA publikon bilancin:115 mijë të vdekur si pasojë e COVID-19

0
Në SHBA numri i vdekjeve si pasojë e COVID-19 ka arritur në 115.436 që prej fillimit të pandemisë. SHBA ka më shumë se 2...

“Rusia gati të shkatërrojë armë hipersonike”

0
Rusia së shpejti do të jetë në gjendje të shkatërrojë armë hipersonike të vendeve të tjera tha të dielën Presidenti Vladimir Putin, duke shtuar...

COVID-19: Edhe Moska del nga izolimi, rriten shqetësimet për ekonominë

0
Pas më shumë se dy muajsh, Rusia i ka lehtësuar të martën kufizimet kufitare dhe ka nxjerrë Moskën nga izolimi. Këto masa ishin ndërmarrë për...
27,567FansaPëlqeje
1,311NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit