Koronavirusi në Itali/ Kush largohet nga zonat e infektuara, arrestohet

0
Italia ka marrë masa të rrepta për të ndaluar shpërndarjen e koronavirusit, i cili deri më tani ka shkaktuar 2 viktima, ndërsa...

Situata në Siri, takim mes Erdogan, Putin, Macron dhe Merkel

0
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se më 5 mars do të organizojë një takim për Sirinë me liderët e Rusisë, Francës...

Serbia armatoset me sisteme anti-ajrore nga Rusia

0
Serbia ka marrë një tjetër ngarkesë me armë të sofistikuara. Një avion ushtarak i ngarkuar me sisteme anti-ajrore ‘S1’ është ulur në aeroportin e Batajnicës,...

SHBA, prej 24 shkurtit rregulla të reja për emigrantët

0
Më 24 shkurt administrata Trump do të nisë zbatimin e rregullave të reja për emigrantët që janë përfitues të programeve për ndihmë shtetërore në...

Kandidati miliarder Bloomberg dhe shanset e tij për t’u zgjedhur president i SHBA

0
Në SHBA, rezultatet e dy garave të para mes kandidatëve për president brenda Partisë Demokrate e kanë fragmentarizuar krahun e moderuar të partisë dhe...

Amsterdami do të ndalojë shitjen e hashashit dhe punonjëset e seksit, për të zvogëluar...

0
Kryebashkiakja e Amsterdamit ka kërkuar të fitojë mbështetje politike për pastrimin e rrethit të mbipopulluar të zonës “Red Light” duke zbuluar se një e...

E ardhmja e paqartë e drejtimit të CDU-së gjermane

0
Vendimi i befasishëm i pasardhëses së Angela Merkelit, për t’u larguar si drejtuese e partisë më të madhe të Gjermanisë, e ka...

A është ky personi që përhapi koronavirusin në Europë?

0
Një shtetas britanik dyshohet të jetë bartësi i parë i koronavirusit në Europë. Ai është biznesmeni Steve Walsh, 53 vjeç. Më 6 shkurt, ai rezultoi...

The Guardian: Koronavirusi “mund të infektojë 60% të popullsisë globale nëse nuk kontrollohet”

0
Epidemia e Koronavirusit mund të përhapet në rreth dy të tretat e popullsisë në botë nëse nuk mund të kontrollohet, sipas epidemiologut kryesor të...

Panik e ulërima në avionin që nuk ulej për shkak të stuhisë (VIDEO)

0
Një video e shpërndarë së fundmi në rrjetet sociale ka bërë xhiron e botës, teksa shihet momenti i tmerrshëm ku pasagjerët kishin...

Lajmet e fundit