Historia/ Pedagogia shqiptare që po shkëlqen në Londër

0
Dr.Gerta Cami Kobeci është shqiptarja e radhës, e suksesshme në diasporë. Pedagoge në lëndën e Kimisë Farmaceutike pranë “University of Hertfordshire, lidere në kërkimet...

Diaspora në zi, ndahet nga jeta në moshë të re sportisti shqiptar në Amerikë

0
Diaspora shqiptare në Amerikë është në zi dhe pikëllim pas lajmit për ndarja nga jeta e aktivistit dhe sportistit të njohur, Behxhet Gërguri. Ai...

Iku 6 vjeçe, si arriti në Parlamentin Europian Arba Kokalari

0
Arba Kokalari është kryefjala e ditës së sotme në mediat shqiptare. 32-vjeçarja e lindur në Shqipëri dhe e rritur në Suedi ka arritur të...

Arba Kokalari, eurodeputetja e parë shqiptare

0
Arba Kokalari është bërë eurodeputetja e parë shqiptare. Ajo është zgjedhur nga Suedia, si përfaqësuese në Parlamentin Evropian, në zgjedhjet që janë mbyllur sot. Rezultatet përfundimtare...

Shqiptarët që kandidojnë për zgjedhjet europiane në Itali dhe Greqi

0
Të dielën, kur shumica e vendeve europianë të drejtohen drejt kutive të votimit për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Parlamentin Europian , shqiptarët...

Flet Geri Ballo, shqiptarja e vetme në zgjedhjet evropiane në Itali

0
Gerarta Ballo, është një nga kandidatet që garon për zgjedhjet evropiane në jug të Italisë nën siglën e Partisë Demokratike. Ajo është në listën...

Me diasporën shqiptare në Trakën greke dhe turke

0
Prof. Nasho Jorgaqi Duke shëtitur, lart e poshtë nëpër Trakën greke, tek takohem e bisedoj me vëllezërit tanë që jetojnë këndej, bindem përherë e më...

Një shqiptare, kandidate për Këshillin Bashkiak në Gjermani

0
Edhe një tjetër shqiptare ka bërë publike kandidaturën e saj për Këshillin Bashkiak në Gjermani. Ajo është Dhurata Caushaj, e cila po kandidon në zonën...

‘Festivali i Popujve’, shqiptarët në Itali: Promovojmë kulturën!

0
Komuniteti shqiptar, i cili jeton në Itali do të marrë pjesë në “Festa dei Popoli” (Festivali i popujve) që do të mbahet gjatë datave...

Kjo është shqiptarja që do të përfaqësoj Australinë në Miss World (VIDEO+FOTO)

0
Vajzat e bukura shqiptare po bëjnë bujë ngado, veçanërisht jashtë kufijve të Shqipërisë këto kohë. Pak ditë më parë ne u njohëm me Alba Veselin,...
26,872FansaPëlqeje
1,343NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit