Mikrobet, si mund të qëndrojmë të sigurt në shtëpi

0
Për shumë njerëz, të qëndrosh i sigurt nga koronavirusi i ri do të thotë të qëndrosh në shtëpi. Por mikrobet infektive mund të jetojnë...

Qëndrimi ulur për një kohë të gjatë rrit rrezikun për t’u prekur nga depresioni

0
Sipas një studimi të fundit të realizuar në Mbretërinë e Bashkuar, qëndrimi ulur për një kohë të gjatë rrit rrezikun për t’u...

Ju rrezikojnë shëndetin! Nxirrni mendimet toksike negative nga koka për vetëm 11 minuta

0
Kur ndieni nevojën që të zvogëloni ndikimin e mendimeve negative dhe të zvogëloni ndikimin e tyre të dëmshme, shfrytëzoni këtë meditim.

Kujdes, rikthehen thirrjet mashtruese në celularë!

0
Thirrjet mashtruese nga telefoni janë rikthyer sërish këtë fillim viti. Në vitin 2018 Shqipëria u piketua nga një sërë skemash mashtruese që operonin përmes...

Si të jeni të shëndetshëm dhe me pak kilogramë, këshillat për vitin 2020

0
Në çdo ndërrim viti, shumica prej nesh bëjnë zotime nga më të ndryshmet. Qëllimi dhe dëshira përputhen: shëndet, dashuri,më...

Disa rregulla të arta se si të kurseni para në 2020

0
Sezoni i festave është sezoni i gëzimit, darkave familjare dhe harmonisë. Por gjithë këto festime janë lajm i keq për portofolin tuaj....

9 mënyra efektive, si t’i qetësoni këmbët nga lodhja!

0
Kur i ndjeni këmbët si të lodhura, mezi po rrini në këmbë, kjo është si shkak i qarkullimit të ulët të gjakut, që shqetëson...

Kripa mund t’iu zgjidhë shumë probleme, ja si mund ta përdorni!

0
E përdorni kripën vetëm për gatime? Ne në dritare.net ju sjellim disa ide, se si kripa mund t’ju zgjidhë disa probleme që hasim përditë....

Si të ruhemi nga “Pika e diellit”

0
Nga Prof. Tritan Kalo Kjo verë NUK na ofron vetëm “nxehtësinë e Zgjedhjeve Lokale”….Kujdes, ruhuni nga temperaturat e larta të motit….Rritja e temperaturave shoqërohet me...

Vuani nga flokët e dëmtuar? Ja zgjidhja!

0
Flokët janë gjysma e bukurisë, si për femrat dhe për meshkujt. Mirëpo, gjatë viteve ndeshemi me problemin e rënies së flokëve, këputjen dhe djegien...

Lajmet e fundit