Haradinaj i kthehet Ramës: Minishengeni për të nënshtruar Kosovën

0
Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka bërë bilancin e vitit që po mbyllet duke u ndalur edhe te nisma e...

“Nga sot duhet të flemë më pak”/Meta për dorëheqjen e Haradinajt: Të bashkohemi që…

0
Presidenti Ilir Meta ka postuar në rrjetin social “Facebook”, ku shprehet se është krenar dhe i bindur për pafajësinë e Ramush Haradinajt. “Krenar për Ramush...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, këto janë procedurat e shkuarjes në zgjedhje të jashtëzakonshme

0
Pas ftesës së Gjykatës Speciale, si i dyshuar, Ramush Haradinaj, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Me dorëheqjen e tij nënkuptohet edhe...

Naim Maloku: Nuk ka me pas bir nane që ka me nënshkru marrëveshje pa...

0
Naim Maloku, këshilltar i kryeministrit dhe ish epror i UÇK-së, ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili sot tha se ka...

Bolton: As Kosova e as Serbia nuk përfitojnë nga “status quoja”

0
Këshilltari amerikan për Sigurinë Kombëtare, John Bolton, tha se bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të lëvizin përpara dhe është “koha që të dyja...

Haradinaj i emocionuar njofton dorëheqjen – javën e ardhshme do të udhëtojë për Hagë...

0
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje sot nga pozita e tij si kryeministër i Kosovës. Para mediave ai ka thënë se arsyeja e dorëheqjes është se...

Mbi 11 mijë të diplomuar janë papunë në Kosovë (VIDEO)

0
Gjendja e të diplomuarve në Kosovë nuk është e mirë. Mbi 11 mijë të rinj që kanë kryer fakultete janë të papunë. Armend Muja, hulumtues rreth...

Diplomacia e Kosovës nën hijen e emërimeve politike

0
Shërbimi i jashtëm i Kosovës ose përfaqësuesit diplomatikë të saj, konsiderohet se janë fytyra e vendit e cila përfaqësohet në botë. Prandaj, mungesa e...

Shumë pikëpyetje për liberalizimin e vizave për Kosovën

0
Emërimet e reja për postet udhëheqëse të institucioneve të Bashkimit Evropian nuk e rrezikojnë liberalizimit të vizave, por procesi mbetet nën pikëpyetje të madhe...

Çka po paralajmëron Eliot Engel, për Kosovën?

0
Nga Fadil MALOKU 1. Kongresisti Eliot Engel, me shqetësim duket që po paralajmëron një “stuhi” preventive të Serbisë, dhe një lloj “aktivizimi” të raportit të...
26,811FansaPëlqeje
1,353NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit