Haradinaj kërkon ndërtimin e hekurudhës Durrës-Prishtinë

0
Politikanët shqiptarë në Kosovë dhe në Shqipëri angazhohen për bashkëpunim, por në praktikë palët janë ende larg. Një ndër mungesat është dhe lidhja me hekurudhë...

Xharra – Brovinës: Je kallxu budallicë, e ke dh** punën

0
Gazetarja Jeta Xharra, në një publikim në rrjetin social “Facebook” ka kritikuar deputetën e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina, për publikimin e një...

Gjithçka rreth operacionit të policisë që nisi nga mbrëmë në krejt Kosovën (VIDEO)

0
Policia e Kosovës që nga mbrëmë, ashtu edhe siç ka raportuar Gazeta Express ka nisur një aksion në disa të komuna të Kosovës, që...

ANALIZA: “Darka e gabuar” në Berlin. Vetëm premtime dhe revoltë ballkanike

0
Edhe pse pritshmëritë ishin të mëdha, të gjithë pjesëmarrësit e samitit të Berlinit duket se po kthehen në shtëpi “duarbosh”. Kryeministrat e Shqipërisë dhe...

Çka po paralajmëron Eliot Engel, për Kosovën?

0
Nga Fadil MALOKU 1. Kongresisti Eliot Engel, me shqetësim duket që po paralajmëron një “stuhi” preventive të Serbisë, dhe një lloj “aktivizimi” të raportit të...

Skandali me foton, Flora Brovina e kishte publikuar edhe në vitin 2012

0
Deputetja Flora Brovina tronditi Kosovën me publikimin e një fotografie, me të cilën pretendohej se po shfaqej një grua shqiptare duke u dhu*nuar nga...

KJO ËSHTË GJENDJA SHËNDETËSORE E POLICËVE TË PLAGOSUR NË VERI

0
Drejtori i Spitalit të Përgjithshëm në Mitrovicë, Zahir Musa, ka folur për gjendjen shëndetësore të katër zyrtarëve policorë. Musa ka thënë se tre persona janë...

Ramush Haradinaj flet për Samitin e Berlinit: Më shumë më bënë presion Rama e...

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se si presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i kanë bërë presion...

Shumë pikëpyetje për liberalizimin e vizave për Kosovën

0
Emërimet e reja për postet udhëheqëse të institucioneve të Bashkimit Evropian nuk e rrezikojnë liberalizimit të vizave, por procesi mbetet nën pikëpyetje të madhe...

Ratifikohet Marrëveshja për njohje reciproke të patentë shoferëve me Kosovën

0
Shkup, 20 maj – Kuvendi sot e ka votuar Ligjin për ratifikim të Marrëveshjes me Qeverinë e Kosovës për njohje reciproke të lejeve për...
26,378FansaPëlqeje
1,360NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit