Haradinaj kërkon ndërtimin e hekurudhës Durrës-Prishtinë

0
Politikanët shqiptarë në Kosovë dhe në Shqipëri angazhohen për bashkëpunim, por në praktikë palët janë ende larg. Një ndër mungesat është dhe lidhja me hekurudhë...

Ndërron jetë gazetari i njohur shqiptar, la pas 3 fëmijë (Foto)

0
Ai prej disa vitesh po vuante nga një sëmundje e rëndë prej të cilës po trajtohej në Francë. Sefedini ka qenë korrespondent i Kohës Ditore...

Kosovë-Shqipëri, a mund të ketë probleme tregtare pas 1 korrikut?!

0
Nëse qeveria e Shqipërisë, deri më datën 1 korrik 2018, nuk heq masat e përkohshme tarifore ndaj importeve të Kosovës, konkretisht ndaj patates, birrës,...

Kosova mpreh shpatën, lufta e dytë tregtare nis më 1 korrik

0
Nëse qeveria e Shqipërisë, deri më datën 1 korrik 2018, nuk heq masat e përkohshme tarifore ndaj importeve të Kosovës, konkretisht ndaj patates, birrës,...

“Zgjidhja për Kosovën pa SHBA dhe Rusinë dhe mundësia e ndryshimet të kufijëve”

0
Wolfgang Petritsch flet për mundësinë e zgjidhjes përfundimtare të statusit të Kosovës dhe raportet Kosovë-Serbi. Petritsch nuk përjashton mundësinë e ndryshimet e kufijëve –...

Aktakuzë ndaj tetë personave për “organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm”

0
Prokuroria Speciale e Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë kundër tetë personave, Skender Fetaj, Ramadan Latifi, Driton Haxhiaj, Arian Kastrati, B.I., Ramadan Ibishi, S.H., F.I.,...

Vazhdon operacioni i Policisë së Kosovës në veri, arrestohen edhe dy zyrtarë policorë

0
Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve sot në orët e pasdites kanë arrestuar edhe dy zyrtarë policorë, njërin në...

Përurohet autostrada ‘Arbën Xhaferi’ (VIDEO+FOTO)

0
Sot në Han të Elezit është përuruar autostrada “Arbën Xhaferi”, punimet e së cilës kanë nisur në vitin 2014, raporton “Zëri.info”. Kjo autostradë lidh Kosovën...

Kosova e Serbia drejt përshkallëzimit të betejës ekonomike

0
Qeveria e Kosovës është e gatshme që t’u kundërpërgjigjet masave eventuale të paralajmëruara nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina kundrejt ekonomisë së Kosovës, thonë...

KJO ËSHTË GJENDJA SHËNDETËSORE E POLICËVE TË PLAGOSUR NË VERI

0
Drejtori i Spitalit të Përgjithshëm në Mitrovicë, Zahir Musa, ka folur për gjendjen shëndetësore të katër zyrtarëve policorë. Musa ka thënë se tre persona janë...
26,377FansaPëlqeje
1,360NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit