Matematika dhe “sekretet” e datës së sotme 02.02.2020

0
Zero dy, zero dy; dy zero, dy zero. Nga e majta në të djathtë, nga e djathta në të majtë, data e sotme lexohet...

E BUJSHME: Patologjistja e gjuhës i mëson qenit të saj 29 fjalë njerëzore (VIDEO)

0
Një patologe e gjuhës i ka mësuar qenit të saj, Stellas, 29 fjalë. Stella “flet” duke shkelur në butonë të mëdhenj të programuar me incizim...

Peshkatari në Kanada filmon krijesën e mistershme teksa noton në liqen (Video)

0
Një person pretendon se ka kapur pamjet e përbindëshit mitik të quajtur Ogopogo i cili, sipas legjendës jeton në thellësitë e errëta të liqenit...

Rrëzohet nga kati i nëntë, gruaja në Rusi ngrihet në këmbë dhe fillon të...

0
Një grua ka rënë nga kati i nëntë i një pallati në Rusi dhe më pas është ngritur në këmbë e çuditërisht nisi të...

Fiton 184 milionë franga në lotari, por vijon punën si kameriere (DETAJE)

0
Tetorin e kaluar u bë i njohur emri i saj në komunë, pasi komuna e saj e vogël pati befasisht të ardhura të jashtëzakonshme...

Mish, plënc, presh dhe gështenja/ Amerikanët habiten me bagazhet e 2 shqiptarëve (FOTO)

0
Mish të njomë, presh, salsiçe, copa plënci… ishin disa nga artikujt që u gjetën nga kontrollorët amerikanë në Aeroportin Ndërkombëtar të Filadelfias muajin e...

Tradita e tmerrshme kineze! Gjymtimi i këmbëve konsiderohet “simbol i bukurisë”

0
Kina është konsideruar si vendi i traditave, ku para një shekulli në të mbizotëronte një traditë e tmerrshme. Të gjitha vajzave që sapo hynin në...

VIDEO+FOTO/ 20-vjeçari hero, përleshet me pitbullin për të shpëtuar vogëlushin 4-vjeçar

0
I riu 20 vjeçar arrin të vendosë fëmijën e vogël mbi një makinë, por më pas qeni e sulmon edhe atë. Kamerat e sigurisë kapën...

I riu bie brenda rrethimit të tigrit, por shpëton mrekullisht (Video)

0
Një i ri mbijetoi mrekullisht pasi u sulmua nga një tigër teksa  ra në rrethimin e kafshës në një kopsht zoologjik në Arabinë Saudite...

Japonezët prezantojnë çudinë e radhës, makinën prej druri (Video)

0
Ministria e Mjedisit në Japoni tregoi një supermakinë të bërë nga celuloza dhe mbeturinat bujqësore. Ajo është relativisht e lehtë por ka një qëndrueshmëri...
27,567FansaPëlqeje
1,311NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit