Çmimi i naftës në pikiatë, arrihet marrëveshja për ulje të prodhimit të “arit të...

0
Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC), dhe vendet aleate janë pajtuar për të ndalur prodhimin e një të pestës së naftës, me qëllim...

Përbërja e Qeverisë Kurti

0
Glauk Konjufca i cili aktualisht mban pozitën e kryetarit të Kuvendit pritet që të japë dorëheqje dhe të emërohet ministër i Punëve të Jashtme. Nga...

“Dua të iki sa më shpejt…”/ Studentja shqiptare në Kinë apelon për ndihmë

0
Josilda Ndreaj njëra nga dy studentet shqiptare cila studion në Wuhan epiqendrën e koronavirusit vdekjeprurës, përmes Top Channel apelon për ndihmë për tu kthyer...

Veriu i Shqipërisë goditet nga 2 tërmete, lëkundjet janë ndjerë edhe në Tetovë

0
Një tërmet ka goditur sot Kukësin, me një mangudë 4.4 të shkallës rihter. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Barrë të Kukësit,...

24-vjeçaren nga Gostivari e gjen belaja me ish-burrin

0
Dje (12 janar), në ora 07 e 45 minuta, 24-vjeçarja nga Gostivari, në Sektorin për Punë të Brendshme-Tetovë ka denoncuar se ish-bashkëshorti i saj...

Digjet një veturë në Tetovë

0
Dje, në ora 22.00, në SPB Tetovë, është denoncuar zjarr i cili është përhapur në veturën ,,Pezho 206” me targa të Tetovës, pronë...

Incident në një fshat të Tetovës, xhaxhai sulmon nipin

0
Mbrëmë (29 dhjetor), në ora 21.00, 42-vjeçari F.A. nga fshati Pirok i Tetovës, në SPB-Tetovë ka denoncuar se rreth orës 20 e 40 minuta,...

Këto 5 shenja të gurëve në veshka duhet t’i dini patjetër!

0
Shumë njerëz sot kanë gurë në veshka dhe burrat janë më në rrezik sesa gratë. Simptomat e kësaj sëmundjeje mund të jenë të...

Aksident i rëndë në Gostivar, një i vdekur dhe një në gjendje të rëndë

0
Aksident i rëndë në Gostivar. Informatat e para flasin se një polic ka ndërruar jetë, ndërsa një tjetër është në gjendje tepër të rëndë...

Nënkryetari i LSDM-së: BDI është kancer i shoqërisë, është koha e fundit që të...

0
Është koha e fundit që opozita shqiptare në Maqedoninë e Veriut të bashkohet dhe t’i jap grushtin e fundit Bashkimit Demokratik për Integrim duke...
27,567FansaPëlqeje
1,311NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit