E kaluara millosheviçiane e Vuçiqit: kur shtynte një Audi me mikun Sheshel (VIDEO)

0
Njihet tashmë e kaluara e Vuçiqit nën Millosheviqin, si njeri i tij, ish-ministër i Informacionit, apo thënë ndryshe i propagandës, në pushtetin e famëkeqit. Por...

DASH apelon për dialog: Kosova dhe Serbia mjaft me provokime

0
Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë që të përkrahin dialogun, të cilin e ndërmjetëson Bashkimi Evropian, për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës,...

A do të shtyhet Samiti i Parisit?

0
Kosova dhe Serbia janë në pozicone të kundërta sa i përket Samitit të Parisit, i parashikuar të mbahet më 1 korrik, me iniciativën e...

“Rusët kanë qëllime të tjera”/ Diplomati amerikan ngre alarmin: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

0
Diplomati amerikan, Matthew Palmer pohon se Rusia është duke bllokuar shumë procese në Ballkanin Perëndimor. Gjatë qëndrimit në Sarajevë ai foli edhe për çështjen...

Ministrja e jashtme bullgare i bën me dije Shkupit: Goce Dellçev është bullgar!

0
Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë...

“Vijnë nga mali”,deklarata e Bërnabiç për Kosovën, reagon BE

0
Bashkimi Evropian ka reaguar pas deklaratave të kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiç, se në Kosovë, sipas saj ka zyrtarë shtetërorë “që vërtet kanë dalë...

Kosova e Serbia drejt përshkallëzimit të betejës ekonomike

0
Qeveria e Kosovës është e gatshme që t’u kundërpërgjigjet masave eventuale të paralajmëruara nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina kundrejt ekonomisë së Kosovës, thonë...

Vuçiq i trishton serbët: Deri në vitin 2100 do të jenë 9.6 milionë shqiptarë,...

0
Gjatë fjalimit të tij, presidenti serb Aleksandar Vuçiç, ka prekur edhe temën e rënies së natalitetit në Serbi, respektivisht shtimin e natalitetit tek shqiptarët....

Izetbegoviq: Dodiku po vizaton harta të reja në Ballkan

0
Kreu i Partisë për Veprim Demokratik, Bakir Izetbegoviq, ka akuzuar presidentin serb Aleksandar Vuçiq se pavarësisht deklarimeve për ruajtjen e integritetit territorial të BeH,...

“Trembet” Serbia, ushtritë e Shqipërisë, Kosovës dhe Kroacisë stërviten bashkë në tokë Ilire (VIDEO...

0
Në stërvitjen ndërkombëtare ushtarake “Imediate Response 19” (“pPërgjigja Imediate 19”), që po mbahet në Kroaci në portin Gazhenica të Zarës nga dy anije desante...
27,567FansaPëlqeje
1,311NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit