Nga modelet e stacioneve, te çadrat 3.5 metra larg dhe distanca në ujë, ja...

0
Këshilli i Ministrave ka bërë publike rregullat e detajuara përmes të cilave do të organizohen plazhet për verën e këtij viti për shkak të...

Pëllumb Pipero i sigurtë: Mos kini frikë, koronavirusi nuk kthehet as në vjeshtë e...

0
Mjeku Pëllumb Pipero ka treguar se koronavirusi nuk do të ketë një valë të dytë në vjeshtë, ose dimër, në Shqipëri. Pipero thotë se rritja...

Epidemiologët shqiptarë: Evitoni transportin publik!

0
Në prag të hapjes së transportit publik, mjekët epidemiolog i bëjnë thirrje qytetarëve të evitojnë sa më shumë lëvizjen me këtë lloj transporti. Ilir Alimehmeti,...

Pesë këshilla që kushdo duhet ti mësojë për gojën dhe dhëmbët

0
Të sapo dala nga furra, ushqimet bëhen akoma dhe më shumë tërheqëse, por kjo është shumë e dëmshme për shëndetin e gojës. Çdo pjatë supe,...

Hemorroidet, si t’i kuroni përmes ushqimeve që konsumoni

0
Hemorroidet janë prej sëmundjeve të anusit e rektumit dhe ndahen në të brendshme, përreth murit të pjesës fundore të rektumit dhe të jashtme, përreth...

Konsumoni çdo ditë vezë? Ja efekti që kanë në shëndetin e zemrës

0
Vezët e pulës janë të pasura me kolesterol, por efekti i konsumit të vezëve në kolesterolin në gjak është minimal kur krahasohet me efektin...

Mikrobet, si mund të qëndrojmë të sigurt në shtëpi

0
Për shumë njerëz, të qëndrosh i sigurt nga koronavirusi i ri do të thotë të qëndrosh në shtëpi. Por mikrobet infektive mund të jetojnë...

Epidemia që po rrezikon botën: Ja ç’ndodh kur merr infeksion nga koronavirusi

0
Çfarë dimë deri më tani për atë që COVID-19 (koronavirusi) i bën trupit të njeriut në rast infeksioni t dhe vdekjes? Numri i vdekjeve nga...

Një tjetër virus i panjohur habit shkencëtarët

0
Shkencëtarët kanë zbuluar një tjetër virus misterioz të pa parë ndonjëherë më parë. Virusi është zbuluar dhe ka marrë emrin nga sirena Yara që...

Studimi më i madh ndonjëherë gjen 102 gjenet përgjegjëse për autizmin

0
Studimi më i madh i sekuencave gjenetike të çrregullimit të spektrit të autizmit (ASD) i kryer ndonjëherë ka gjetur 102 gjene të lidhura me...
27,567FansaPëlqeje
1,311NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit