Çfarë dihet për virusin e ri nga Kina?

0
Pasi filloi përhapja e një virusi të ri brenda dhe jashtë Kinës, zyrtarët e shëndetësisë po përpiqen ta ndalin atë. Por, virusi...

Virusi vrasës kinez, OBSH mund të shpallë sot emergjencën globale

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë do të vendosë sot nëse duhet shpallur emergjenca globale, lidhur me përhapjen e virusit të ri përtej Kinës. Nëse diçka e...

Kanë simptoma të ngjashme, por si të dalloni sulmin e panikut nga sulmi në...

0
Ne duhet të mësojmë të dallojmë sulmin e panikut nga sulmi në zemër. E para është një gjendje kaq e fortë që...

Ndërlikimet që shkakton gjakderdhja nga hunda

0
Gjakderdhja nga hunda që në gjuhën mjekësore njihet edhe si “epistaxis” është një fenomen mjaft i shpeshtë që shfaqet pothuajse tek të...

Njihuni me 7 gjërat që ekspertët e shëndetit mendor dëshirojnë që ju të dini...

0
Nëse ankthi ju bën të ndjeheni të sëmurë fizikisht ose ju mban zgjuar për orë të panumërta, mund të jetë mjaft i...

Si të jeni të shëndetshëm dhe me pak kilogramë, këshillat për vitin 2020

0
Në çdo ndërrim viti, shumica prej nesh bëjnë zotime nga më të ndryshmet. Qëllimi dhe dëshira përputhen: shëndet, dashuri,më...

9 mënyra efektive, si t’i qetësoni këmbët nga lodhja!

0
Kur i ndjeni këmbët si të lodhura, mezi po rrini në këmbë, kjo është si shkak i qarkullimit të ulët të gjakut, që shqetëson...

Testi i thjeshtë që tregon sa të shëndetshme e keni zemrën

0
Zemra është organi më i rëndësishëm i trupit të njeriut ndaj dhe është jetësore që të jetë sa më e shëndetshme. Megjithatë...

43-vjeçari në rrezik për jetën, mjekët zbulojnë se shkaktar ishte jorgani

0
Një 43-vjeçar i cili prej kohësh ankohej se kishte shqetësime të rënda që lidheshin me mushkëritë, është diagnostikuar me një alergji të rrallë. Britaniku Martin...

Nuk është më zemra: Ja sëmundja që po vret më shumë njerëz sot nëpër...

0
Listën e sëmundjeve më vdekjeprurëse në botë deri tani e kryesonin ato kardiovaskulare. Por zbulimi i fundit tregon tjetër gjë: Vrasësi më i madh në...
26,811FansaPëlqeje
1,352NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit