9 mënyra efektive, si t’i qetësoni këmbët nga lodhja!

0
Kur i ndjeni këmbët si të lodhura, mezi po rrini në këmbë, kjo është si shkak i qarkullimit të ulët të gjakut, që shqetëson...

Testi i thjeshtë që tregon sa të shëndetshme e keni zemrën

0
Zemra është organi më i rëndësishëm i trupit të njeriut ndaj dhe është jetësore që të jetë sa më e shëndetshme. Megjithatë...

43-vjeçari në rrezik për jetën, mjekët zbulojnë se shkaktar ishte jorgani

0
Një 43-vjeçar i cili prej kohësh ankohej se kishte shqetësime të rënda që lidheshin me mushkëritë, është diagnostikuar me një alergji të rrallë. Britaniku Martin...

Nuk është më zemra: Ja sëmundja që po vret më shumë njerëz sot nëpër...

0
Listën e sëmundjeve më vdekjeprurëse në botë deri tani e kryesonin ato kardiovaskulare. Por zbulimi i fundit tregon tjetër gjë: Vrasësi më i madh në...

Këshillat e mjekes Ilda Xhelili: Si duhen trajtuar infeksionet mykotike tek femrat!

0
Infeksionet mykotike janë një problematikë e shpeshtë që shfaqen tek femrat. Ndër më të shpeshtat janë infeksionet që shfaqen në zonën gjenitale. Mjekja Ilda...

Disa këshilla që duhet të ndiqni tani në verë. Mos i humbisni, do t’u...

0
Në këto ditë të nxehta të verës që erdhi papritur pas gjithë atij shiu dhe të ftohti ajo që na duhet më së shumti...

Si të ruhemi nga “Pika e diellit”

0
Nga Prof. Tritan Kalo Kjo verë NUK na ofron vetëm “nxehtësinë e Zgjedhjeve Lokale”….Kujdes, ruhuni nga temperaturat e larta të motit….Rritja e temperaturave shoqërohet me...

Vuani nga flokët e dëmtuar? Ja zgjidhja!

0
Flokët janë gjysma e bukurisë, si për femrat dhe për meshkujt. Mirëpo, gjatë viteve ndeshemi me problemin e rënies së flokëve, këputjen dhe djegien...

100 këshilla speciale për një zemër të shëndetshme

0
A e dini se më shumë se 51 milionë gra në Amerikë vuajnë nga sëmundjet e zemrës? Dhe se më shumë femra se meshkuj...

255 këshilla për sëmundjet kardiake, të veshkave, stomakut, infeksionet e syve, veshëve, etj.

0
“Të kemi shëndetin” themi shpeshherë kur përballemi me probleme të vogla a të mëdha në jetën e përditshme. Se shëndeti fizik e mendor janë...

Lajmet e fundit