Këshillat e mjekes Ilda Xhelili: Si duhen trajtuar infeksionet mykotike tek femrat!

0
Infeksionet mykotike janë një problematikë e shpeshtë që shfaqen tek femrat. Ndër më të shpeshtat janë infeksionet që shfaqen në zonën gjenitale. Mjekja Ilda...

Disa këshilla që duhet të ndiqni tani në verë. Mos i humbisni, do t’u...

0
Në këto ditë të nxehta të verës që erdhi papritur pas gjithë atij shiu dhe të ftohti ajo që na duhet më së shumti...

Si të ruhemi nga “Pika e diellit”

0
Nga Prof. Tritan Kalo Kjo verë NUK na ofron vetëm “nxehtësinë e Zgjedhjeve Lokale”….Kujdes, ruhuni nga temperaturat e larta të motit….Rritja e temperaturave shoqërohet me...

Vuani nga flokët e dëmtuar? Ja zgjidhja!

0
Flokët janë gjysma e bukurisë, si për femrat dhe për meshkujt. Mirëpo, gjatë viteve ndeshemi me problemin e rënies së flokëve, këputjen dhe djegien...

100 këshilla speciale për një zemër të shëndetshme

0
A e dini se më shumë se 51 milionë gra në Amerikë vuajnë nga sëmundjet e zemrës? Dhe se më shumë femra se meshkuj...

255 këshilla për sëmundjet kardiake, të veshkave, stomakut, infeksionet e syve, veshëve, etj.

0
“Të kemi shëndetin” themi shpeshherë kur përballemi me probleme të vogla a të mëdha në jetën e përditshme. Se shëndeti fizik e mendor janë...

ABC-ja e ushqimeve, recetat e mjekësisë popullore për të luftuar sëmundjet në tryezë

0
Në suplement do të lexoni mbi ushqimet më të mira për shëndetin e prostatës, sistemin e tretjes, kancerin e mushkërive, ulcerës, të gjirit, gjithashtu...

Si të kuroni sëmundjet e stomakut dhe të zorrëve

0
Shkencëtarët dhe mjekët pohojnë njëzëri se 90% e sëmundjeve janë pasojë e mosfunksionimit të mirë të zorrëve dhe helmimit të vazhdueshëm të organizmit nga...

Çudirat e trupit tonë

0
1. Dhimbja e kokës nga akullorja Oh, jo, përsëri! Një tjetër ëmbëlsirë e ngrirë, një tjetër “ngrirje truri”. “Dhimbja e kokës nga akullorja” ndodh kur...

100 këshilla mjekësore për sëmundje të ndryshme

0
Nuk ka njeri që të mos ankohet për gjendjen shëndetësore. Të gjithë njerëzit ndjejnë shqetësime të ndryshme, dikush në stomak, dikush në veshka, disa...
26,811FansaPëlqeje
1,353NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit