Mjeku personal i Enver Hoxhës tregon pse vendosi të botojë historitë e “Kremlinit shqiptar”

0
Prof. Isuf Kalo vjen në një rrëfim për Bllokun, botim i UET PRESS. Pse e shkroi këtë libër dhe raportet e tij me ish-udhëheqjen...

“Nga sot duhet të flemë më pak”/Meta për dorëheqjen e Haradinajt: Të bashkohemi që…

0
Presidenti Ilir Meta ka postuar në rrjetin social “Facebook”, ku shprehet se është krenar dhe i bindur për pafajësinë e Ramush Haradinajt. “Krenar për Ramush...

Rrëfimi i Isuf Kalos: Misteret e sëmundjes së Enver Hoxhës dhe roli i Nexhmijes

0
Nga Isuf Kalo FURTUNA E PARË Në të vërtetë “klithmën” e parë serioze të sëmundjes ishemike zemra e Enverit e pat dhënë gjatë orëve të natës...

Shqipëria po shuhet, trondit Banka Botërore: Ja sa persona do braktisin vendin deri në...

0
Së paku deri më vitin 2050 shqiptarët që do të emigrojnë do të jenë në nivele shumë më të larta se ato që do...

Pesë arsye pse libri i Isuf Kalos është i mezipritur

0
Historia e Shqipërisë së shekullit XX është e shënjuar thuajse një 50-vjeçar, sa gjysma e saj, nga diktatura komuniste. Vetë diktatura shënjohet në mënyrë...

Në menu specien e rrallë detare, gjobitet me 10 mln lekë restoranti në Ksamil...

0
Inspektorati i Peshkimit njesia Task Force në zbatim të planit të masave në prag të çeljes së sezonit turistik ka filluar kontrollin në gjithë...

Monika Kryemadhi: Isha me kancer, por shpëtova falë ndërhyrjes në Itali

0
Në një prej protestave të opozitës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi mungoi për shkak të një ndërhyrje që ajo ka kryer jashtë vendit. Ditën e...

Xhelal Mziu i bën sfidë Policisë së Shtetit: S’e lë kurrë karrigen e kryebashkiakut,...

0
Xhelal Mziu thotë se nuk e liron zyrën pavarësisht humbjes së kësaj të drejte në zgjedhjet e 30 Qershorit. Teksa të zgjedhurit socialist po presin...

Ish-zv.ministrja e Ramës: Jemi në kaos…

0
“Konsolidimi fiskal, modeli i ri ekonomik, shfaqen sot anemik e të dobët, duke rritur pasigurinë mbi të ardhmen”. Janë fjalë të Irena Beqiraj, ish...

“Zëri i Amerikës”: Mediat në Shqipëri të shqetësuar se po vendoset censura me ligj

0
Qarqet mediatike shqiptare shprehën sot shqetësimin e tyre mbi miratimin pa transparencë nga qeveria të një grupi ndryshimesh ligjore të mbiquajtura prej saj si...
26,811FansaPëlqeje
1,353NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit