Breshka gjigante me një krah shfaqet në bregdetin e Spillesë (VIDEO)

0
Një breshkë gjigante ka dalë pasditen e sotme në bregun e Spilles. Pushuesit fillimisht janë afruar për të pozuar me të dhe më pas...

Gjoba për “fake news”: Ligji parashikon edhe mbylljen e portaleve në Shqipëri

0
Paketa anti-shpifje e miratuar nga qeveria një ditë më parë parashikon masa drastike ndaj portaleve “online”, që publikojnë lajme “fake news”.Hapi i parë është...

Zgjedhjet, VOA shuplakë Ramës: Opozita mund ta shohë veten fitimtare

0
Në Shqipëri, procesi i votimit për 61 kryetarët e rinj të bashkive dhe këshillat e rinj bashkiakë, u mbyll sipas afatit në orën 19:00....

Botohet në Fletoren Zyrtare, hyn në fuqi dekreti për të shfuqizuar zgjedhjet e 30...

0
Hyn në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore. Dekreti me numër 11199, i...

Parashikimi i frikshëm i gazetarit: Kam informacione se ushtria do të dalë në rrugë

0
Gazetari Nikollë Lesi, i njohur për qëndrimet e tij pro Presidentit Meta dha parashikimin e frikshëm se në 30 qershor, nëse do të bëhen...

Shkarkimi si President, Ilir Meta në konferencë urgjente për shtyp

0
Përplasje politike po përshkallëzohet teksa Konferenca e Kryetareve e mbledhur mëngjesin e kësaj të marte miratoi kërkesën e maxhorances per zhvillimin e nje mocioni...

Meta firmos ‘live’ dekretin e bën shqiponjën: I shërbejmë së ardhmes (VIDEO)

0
Presidenti Ilir Meta në konferencën e jashtëzakonshme për mediat tha se kriza politike dhe rreziku i një konflikti civil mes tyre, ka detyruar atë...

Gazetari italian rendit rastet: Shqipëria kandidate për në Evropë, apo provincë osmane? Kuptoni kush...

0
Gazetari italian, Nicola Pedrazzi, ka botuar një artikull në revistën “confronti.net”, me titull “Shqipëria. Kandidate për në Evropë apo provincë osmane?”. Në këtë artikull gazetari...

Spiegel: Demokracia në krizë, Rama kërkon të rrëzojë Presidentin

0
Revista më e madhe gjermane, por edhe më e madhja në Europë, Spiegel, i ka kushtuar një shkrim situatës së krijuar në Shqipëri pas...

Reagon Gjermania/Nënkryetari i CDU/CSU, në Bundestag: Partitë të pranojnë vendimin e presidentit

0
Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul shprehet në një deklaratë, se ekziston një situatë e re politike në Shqipëri....
26,378FansaPëlqeje
1,360NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit