Arsenali nuk e vlerëson Mustafin, mbrojtësi me origjinë shqiptare drejt kampionatit turk

0
Shkodran Mustafi është kthyer në një futbollist stoli këtë sezon te skuadra e Arsenal. Ish-trajneri Unai Emeri ia kishte bërë të qartë mbrojtësit me origjinë...

50 talentet më të mëdhenj të futbollit botëror, UEFA përfshin në listë edhe një...

0
UEFA ka publikuar listën me 50 talentet e futbollit që duhet të ndiqen gjatë vitit 2020 dhe mes tyre ka edhe një lojtar nga...

Historia e mashtruesit më të madh në historinë e futbollit: Karriera, milionat dhe gënjeshtrat…

0
Carlos Henrike Raposo është tani 55 vjeç dhe nuk dihet realisht çfarë bën në jetë, por me siguri ka histori pa fund për të...

FORMACIONI I DEKADËS: Sa shumë yje, “France Football” publikon emrat!

0
Jemi në ditët e fundit të kësaj dekade dhe po bëhen shumë bilance sa i përket statistikave dhe ngjarjeve që dhuroi kjo dekadë. Përveç statistikave,...

“Rokadë” me Gnabry, shqiptari debutoi me fanellën e “gjigantëve” të Bayern

0
Një minutë luajti djali nga Kosova ndeshjen e sotme, por nuk është një minutë si të tjerat. Leon Dajaku debutoi me fanellën e gjigantëve...

Sekretet e trajnerit të Kombëtares, ja rrëfimi i sinqertë për ekipin dhe objektivin

0
I emocionuar dhe entuziazmuar pas fitores me Islandën, trajneri i Kombëtares Edy Reja është i kënaqur me lojtarët që sipas tij e shpërblyen besimin...

Khabib mbron titullin e kampionit, triumfon ndaj Poirier (VIDEO)

0
Khabib Nurmagomedov është rikthyer pas më pak se një viti në kafaz për të vendosur kampionin absolut të peshës së lehtë të UFC ndaj...

Majk Tajson, boksieri me doping/ Si mashtrova me analizat, duke përdorur fëmijët e mi!

0
Majk Tajson nuk i ka zhgënjyer asnjëherë tifozët, duke i befasuar me veprimet e tij, qofshin ato në ringun profesionist kur impresiononte me egërsinë...

Portierja më e bukur në botë heq dorë nga sporti, ja fusha ku siguron...

0
Mikayla Demaiter ka vendosur të heqë dorë nga sporti, për të iu përkushtuar karrierës së saj si “influencer”, një profesion i ri, që ka...

La Liga rekord blerjesh, mbi 1 miliard euro vetëm për dy javë

0
Tregu i transferimeve të futbollistëve këtë verë do të futet në histori për shkak të shpenzimeve të tepruara financiare të klubeve të La Ligas. Klubet...
27,567FansaPëlqeje
1,311NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit