Disa shembuj realë: Ja si të fitosh para nga Youtube dhe sa janë të...

0
Ende ka shumë njerëz skeptikë në botë që nuk besojnë se është e mundur të fitosh para në internet. Në realitet, ka histori të shumta...

Sa para mund të fitosh me YouTube

0
Teknologjia është bërë pjesë e pandashme për njerëzit… madje për disa shumë përfituese. Duke marrë rastin e YouTube, shumë persona që kanë një kanal...

SHBA paralajmëron Britaninë për përdorimin e teknologjisë 5G të “Huawei”

0
Delegacioni amerikan i kryesuar nga Zv. Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të SHBA-ve, Matt Pottinger ka paralajmëruar zyrtarët britanikë që të mos përdorin teknologjitë e...

“Nga bazat robotike në Hënë deri tek çipet në trurin e njeriut”, ja 12...

0
Bëhuni gati për trurin e parë të plotë sintetik të njeriut, minierat e hënës dhe shumë më tepër. Ndoshta një bazë hënore robotike, “çipe kompjuterike”...

Rekord i ri: Ja sa miliardë mesazhe u dërguan me 31 dhjetor 2019 përmes...

0
Më shumë se 100 miliardë mesazhe janë dërguar në të gjithë botën përmes WhatsApp me 31 dhjetor 2019. Ky është një rekord i ri...

Ekspertët paralajmërojnë rrezikun: Ja si ndikojnë reklamat në mediat sociale në lidhje me rritjen...

0
A keni parë reklama në internet në lidhje me humbjen e peshës ose anëtarësimin në palestër kohët e fundit? Rreth vitit të ri, në kohën...

Adoleshenti fiton 1,25 mln dollarë në kampionatin e lojës “Fortnite”

0
“E shikon që nuk i kam harxhuar kot 8 orë në ditë”? Me këto fjalë i është drejtuar të ëmës adoleshenti britanik Jaden Ashman,...

ANALIZA: Libra, monedha që do të ndryshojë botën, rregullat dhe rreziqet

0
“Merre fillimisht Libra-n pastaj merri përfitimet”. Një frazë e shkurtër, e thatë dhe tërheqëse. Një ftesë që mund të gjendet në faqen e internetit...

ANALIZA/ Algoritmet dhe demokracia: Interneti nga origjina tek centralizimi progresiv

0
Si algoritmet po ndryshojnë botën, Si po e transformojnë gazetarinë, politikën, opinionin publik, demokracinë dhe qytetet tona ku jetojmë. Libri i fundit i autorit Michele...

Libra e Facebook-ut pritet të jetë e ardhmja e parave

0
Është një projekt jashtëzakonisht ambicioz – disa mund të thonë tërësisht egocentrik – për të krijuar një monedhë të re globale. David Marcus i...
27,567FansaPëlqeje
1,311NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit