Zyrtarët amerikanë: Zbulimi rus përhap dizinformim përmes faqeve elektronike në anglisht

0
Shërbimet ruse të zbulimit po përdorin tre faqe interneti në gjuhën angleze për të përhapur dizinformim për pandeminë, në përpjekje për të shfrytëzuar krizën...

Shek Hallaçi: Pse Ali Baba me dyzet hajdutët e tij blenë “fitore” duke kriminalizuar...

0
Ali Ahmeti, ky farë lideri i pamend i BDI-së, mendon se do t’ia dalë deri në fund! Nuk po e kupton se shumë shpejt...

95 ditë në terapi intensive, takon bashkëshorten dhe shërohet!

0
Tre muaj, saktësisht 95 ditë, qëndroi në terapi intensive një pacient i prekur me koronavirus në Brescia të Italisë. Në një moment tejet të vështirëm...

Kleptokratët e Vladimir Putinit: KGB-ja, dorasit dhe mafia

0
Presidenti rus sapo fituar një referendum që i mundëson të qëndrojë në pushtet deri më 2036, kur do të jetë 84 vjeç. Por ndoshta...

ANALIZA: A mund t’i mbijetojë bota një “dimri bërthamor”?

0
Nga Alex Gatopoulos Stuhi zjarri të shkaktuara nga qytetet në flakë, krijojnë një shtëllungë të madhe tymi, bloze dhe hiri. Ajo ngrihet mbi re, në...

“Kontrolloni fëmijët në rrjetet sociale”, policia paralajmëron mbi lojën e rrezikshme virtuale: Të çon...

0
Policia e Shtetit bën me dije se ka evidentuar daljen dhe zhvillimin e një loje të re dhe të rrezikshme virtuale, e cila quhet...

Këngëtari Mahmut Ferati jep dy lajme të trishta nga Tetova

0
NË PËRKUJTIM ...Iku në amshim edhe një rapsod nga Tetova, Xhemal Ukshini. ...Xhema ishte mik dhe kolegë i respektuar i familjes tonë. Për shumë vite ishin...

Ali Ahmeti dhe Bujar Osmani kanë biznese në Zvicër dhe Angli? Ja kush e...

0
Shumë tema aktuale ishin pjesë e emisionit të fundit “Në Qendër” nga gazetari Vasko Eftov ku mysafir ishte ish kryetari i degës së LSDM-së...

Oficeri i UÇK-së nga Shqipëria: Respekt për ushtarët, kurse ish-komandantët e privatizuan luftën! (Video)

0
Ish-Oficeri i UÇK-së nga Shqipëria, Driton Goxhaj në një intervistë për Euronews Albania ka folur për luftën e fundit në Kosovë në 21 vjetorin...

Presidenti Trump: Ushtria amerikane nuk e ka detyrë të ndalë luftërat e pafundme në...

0
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, pas kritikave për planet që të tërheqë trupat e Ushtrisë Amerikane nga Gjermania, u ka...
26,860FansaPëlqeje
1,343NdjekësitNdjek
27,000AbonentëAbonohu

Lajmet e fundit